CIGARY – Ako to začalo

Fajčenie cigár v sebe skrývalo vždy čosi mystické s nádychom štýlovosti. Tento jav pretrváva dodnes a predajne tabaku spolu s odbornými časopismi stále lákajú nových fajčiarov cigár na celom svete.

Ako sa ale začalo fajčiť?

Kedy k tomu prvýkrát došlo sa nedá zistiť, ale isté je, že stredoamerickí Mayovia tabak pestovali a fajčili pri náboženských obradoch.

V NAŠOM UPONÁHĽANOM SVETE POSKYTUJE CIGARA ĽUĎOM PRÍLEŽITOSŤ NA ODDYCH. JE TO RITUÁL

MICHAEL DOUGLAS

Španieli okúsili ako prví v Európe potešenie z tabaku. Krištof Kolumbus, ktorý pristál v roku 1492 na Kube, si do svojho denníka poznamenal, že muži a ženy tamojšieho indiánskeho kmeňa „vdychujú dym zo žeravých fakieľ“. Okolo roku 1520 sa fajčenie tabaku rozšírilo do celej Európy a neskôr aj na Blízky východ.

Od semienka až k cigare
Každá cigara začína svoju cestu v podobe maličkého semienka. Semienka po asi 2 mesiacoch vyrastú na 15-20 centimetrové rastlinky, ktoré sa presunú na pole. Za ďalšie 2-4 mesiace dosiahnu výšku 1,6–1,8 m a sú pripravené na zber.

Každá cigara sa skladá z troch základných častí. Prvou z nich je náplň ktorá tvorí vnútrajšok. Druhou zložkou je viazací list, ktorý drží náplň pokope. Tieto dve časti sú napokon pokryté krycím listom, čo je list najlepšej kvality, vône a s najlepším vzhľadom. To je to, čo vidíme, keď si prvýkrát vyberáme cigaru. Na jeden z koncov sa potom trochou arabskej gumy prilepí hlava, kúsok listu kruhového tvaru. Väčšina prémiových cigár sa zvinuje ručne, jedinou pomôckou je drevený kadlub, vďaka ktorému sa dosahuje dokonalý tvar.

Táto stránka zobrazuje produkty, ktoré sú určené len pre osoby staršie ako 18 rokov!